kritický stav

Režisér Jiří Menzel bojuje o život! V umělém spánku leží v nemocnici

Téma:

Český oskarový režisér Jiří Menzel leží v kritickém stavu v nemocnici. Podle informací televize Nova byl převezen do pražských Střešovic a je v umělém spánku. Jeho zdravotní stav se dramaticky změnil po návratu z dovolené, měl by mít za sebou náročnou mnohahodinovou operaci.

Režisér a herec Jiří Menzel (79) byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice po návratu z dovolené a byl udržován v umělém spánku. V úterý musel podstoupit chirurgický zákrok.

 

Na operačním sále měl strávit několik hodin, rodina jeho zdravotní stav nechce blíže komentovat. "Nezlobte se, je to soukromá věc, vůbec se vám k tomu nebudu vyjadřovat," řekla pouze režisérova manželka.

 

 

Mluvčí nemocnice sice nechtěla potvrdit ani vyvrátit přítomnost režiséra ve střešovické nemocnici, podle informací televize Nova je ale slavný režisér po několikahodinové operaci hlavy a nyní by měl být opět v umělém spánku. Lékaři čekají, až se probere a začne komunikovat.

 

Ještě nedávno přitom slavný režisér vypadal zdravotně naprosto v pořádku. Setkal se s ním například umělec Roman Řehák, který vytvářel obraz k narozeninám pro Miloše Formana - na ten se Menzel společně s dalšími slavnými režiséry podepsal. "Působil úplně úžasně, plný energie," řekl malíř.

 

 

Jak zjistil reportér TV Nova, za vážným stavem slavného režiséra stojí pravděpodobně zánět mozkových blan. Ten situaci kolem zdravotního stavu oskarového režiséra i nadále sleduje.

 

Menzel už od 60. let patří k nejvýznamnějším filmovým tvůrcům. V roce 1968 získal Oskara za film Ostře sledované vlaky - a to za nejlepší cizojazyčný film. Proslavil se také snímky Postřižiny, Vesničko má středisková, Rozmarné léto, Obsluhoval jsem anglického krále, Slavnosti sněženek, Na samotě u lesa nebo Donšajni.

 

Jak vypadala slavnostní premiéra posledního zmiňovaného filmu, se podívejte zde:

Michal Čoudek/ lud TN.cz