Je v kómatu

Richardův stav se rapidně zhoršil! Lékaři zakázali jeho převoz domů

Slovák si zlomil vaz
Zdroj: Facebook/ Simona Malarova/ Richard Budi
Téma:

Mladý Slovák Richard, který si na dovolené na Mallorce zlomil po skoku do bazénu krční páteř, je v umělém spánku. Nemůže proto odletět do Anglie, kde trvale bydlí. A to ani přesto, že už se jeho rodině a přítelkyni Simoně podařilo vybrat peníze nutné pro převoz.

"Richardův stav se natolik zhoršil, že ho lékaři museli uvést do umělého spánku. Nemohou ho proto ani převézt domů. Podle doktorů musíme počkat, až se jeho stav stabilizuje. To ale může trvat dny, týdny i měsíce..." napsala ve vyjádření k internetové sbírce na webu gofundme.com Simona.

 

Právě tam se podařilo vybrat od veřejnosti přes 13 tisíc liber (377 tisíc korun) z požadovaných 20 tisíc. Zbytek peněz pravděpodobně zaplatí rodina. 

 

"Richardova rodina sehnala potřebnou částku k transportu díky půjčkám od příbuzných, rozprodala také své cennosti. Dále už si ale nepřeje, abych pokračovala v internetové sbírce, budu ji tak nyní rušit," upozornila Simona.

 

 

Za dary ale samozřejmě poděkovala. "Děkuji moc všem, kteří nás podporují. Vaše dary nyní poputují na zaplacení péče v nemocnici Son Espases. Veškeré účtenky a faktury od nemocnice budu s vámi sdílet na mém facebooku," dodala.

 

 

Pár vyrazil na dovolenou na Mallorce, aby tam oslavil Richardovy narozeniny. Tři dny před nimi ale Richard skočil do bazénu a zlomil si krční páteř. Mladík je nyní paralyzovaný od krku dolů. Zatím není jasné, jestli za událostí stojí jeho neopatrnost nebo nešťastná náhoda.

 

Simona přiznala, že vycestovali bez cestovního pojištění a bez evropské karty zdravotního pojištění. Proto musí zaplatit plnou částku za veškerou péči ve španělské nemocnici a také za transport do Anglie, kde pár, původem ze Slovenska, už několik let trvale bydlí.

 

Za svou hloupost si to pár na facebooku už pořádně slízl. Někteří dokonce Simonu obviňují, že si celou událost vymyslela. Ta nařčení ale jednoznačně odmítá.

 

 

Pokud se Richardův stav co nejdřív nezlepší, je možné, že částka za nemocniční služby bude dále strmě stoupat. Simona neuvedla, co by v takovém případě rodina dělala.

 

Pokud se však jeho stav zlepší a bude možné mladíka převézt domů, bude mít už péči v Anglii zdarma. Na britský zdravotnický systém (NHS) už totiž Richard prý přispívá.

nor TN.cz