rezervace sedadla

VIDEO: Řidič vyhrožoval muži kvůli místu. Sprostě mu nadával

Téma:

Nepříjemný zážitek má za sebou cestující v mezinárodním linkovém autobusu. Jeden ze dvou řidičů mu údajně vyhrožoval a dokonce na něj prý vyvíjel fyzický nátlak. Důvodem mělo být, že si cestující sedl na své předem zamluvené místo. Tam ale předtím seděl právě odpočívající řidič.

Na videu, který má TV Nova k dispozici, je vidět, jak chorvatský řidič mezinárodní linky ze Záhřebu do Berlína sedí nalepený na panu Vorlíčkovi a nadává mu. Přitom cestující si jen sedl na místo, za které si předem připlatil. To ale před jeho nástupem obsadil řidič, který měl přestávku a odpočíval.

 

"Zaplatil jsem si místo vepředu. Když jsem nastoupil, nadával, že je to místo jeho a ať si přesednu," popsal Filip Vorlíček. "Řidič přišel a hned na něj velmi hulvátsky spustil, byl sprostý," potvrdila jedna z cestujících.

 

"Pak si sednul vedle, namáčknul se na mě a vyhrožoval mi chorvatsky. Až do Jihlavy jel namáčknutý na mně," popisuje svoji cestu Vorlíček. "Choval se k němu agresivně. Vyhrožoval mu, že mu rozbije mobil," dodal spolucestující.

 

 

Největší peklo pro pana skončilo až po hodinu a půl dlouhé cestě ze Znojma na nádraží v Jihlavě. Tam se řidiči vyměnili. Dopravce už pana Vorlíčka kontaktoval a chce mu prý útrapy během cesty nahradit.

 

"Okolnosti situace na mezinárodním spoji z Chorvatska prověřujeme s dopravcem i s řidičem. Podnikneme všechny příslušné kroky k tomu, aby se situace už neopakovala," sdělila mluvčí Flixbusu Martina Čmielová.

Související témata:
David Pik/mj TN.cz