pokus o sebevraždu

Řidič chtěl v autě zabít sebe i spolujezdce. Hrozí mu až dvacet let vězení

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 14:21
1.2. 2021 13:22
Téma:

Radikálním způsobem chtěl svůj život ukončit podle policistů třiadvacetiletý mladík. Sebevraždu chtěl spáchat nárazem do protijedoucího náklaďáku na Vysočině. Jeho spolujezdci se však podařilo volant strhnout a tragédii zabránit. Řidiče nyní kriminalisté obvinili z pokusu o vraždu. Hrozí mu až dvacet let ve vězení.

Policejní hlídku v Třebíči zaměstnal 25. ledna řidič, který krátce po půlnoci odmítl policistům zastavit a podrobit se kontrole. Okamžitě začal ujíždět. "Za obcí Krahulčí směrem na Mrákotín ale nezvládl řízení, vyjel do protisměru a skončil v příkopu, kde narazil do kamenného podstavce,“ popsala situace policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

 

Dechová zkouška i test na drogy byly negativní. Policisté ale zjistili, že muž nemá řidičský průkaz a auto, se kterým se proháněl, patří jeho matce.

 

"Policisté zjistili že před obcí Želetava se řidič pokusil ve vysoké rychlosti úmyslně najet do jízdní dráhy protijedoucímu náklaďáku, a to i přesto, že v autě s ním cestovatel patnáctiletý spolujezdec,“ doplnila Čírtková.

 

 

Právě ten zabránil na poslední chvíli podle policistů srážce tím, že strhl volant. "Muž chtěl spáchat sebevraždu tím, že se s autem snažil ve vysoké rychlosti najet na protijedoucí náklaďák,“ informoval vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Pavel Kubiš.

 

Kriminalisté třiadvacetiletého mladíka teď obvinili z pokusu o vraždu. V případě prokázání viny mu hrozí až dvacet let ve vězení.

 

Loupež se zvrhla v pokus o vraždu. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz