Útok

Útok na mediální dům! Řidič s dodávkou najel do budovy

Náraz auta
Zdroj: Twitter
Téma:

Řidič dodávky najel v úterý ve 4 hodiny ráno do vstupu budovy v Amsterdamu, kde sídlí deník De Telegraaf. Podle policie to muž udělal úmyslně. Po nárazu začalo vozidlo okamžitě hořet, avšak nikdo nebyl zraněn. Pachatel z místa činu utekl.

Do proskleného vchodu najel řidič značnou rychlostí. Po nárazu vozidlo vzplálo a plameny šlehaly do výše až 14 metrů. Hasiči jej však rychle uhasili. Zničen byl nejen vchod, ale popraskalo také mnoho oken. Do vlastní budovy však vozidlo neproniklo, jelikož vchod je vybaven speciálním bezpečnostním sklem.

 

"Útok na De Telegraaf je fackou do tváře svobodného tisku a nizozemské demokracie,“ uvedl na svém Twitteru nizozemský premiér Mark Rutte.

 

 

Řidič z místa činu utekl. Podle informací agentury AP měl řidič komplice, se kterým odjel ve druhém autě. To se přiřítilo z města velkou rychlostí  a zamířilo směrem k dálnici A10. Policie po pachateli stále pátrá.

 

De Telegraaf je největší deník v Nizozemsku. Podle šéfredaktora deníku Paula Jensena je motiv velice nejasný. "Nenecháme se však zastrašit,“ dodal.

 

 

Agentura Reuters uvedla, že ve stejné oblasti Amsterdamu před týdnem útočník vypálil z raketometu na budovu, ve které sídlí několik magazínů. Protitanková střela naštěstí nikoho nezranila. Muže policie zadržela.

Související témata:
ls TN.cz