výzva přistižen při činu

Street View: Řidič Googlu porušil zákon! Najdete důkaz na obrázku?

Řidič Googlu
Zdroj: Google Street View
Téma:

Řidič společnosti Google se nechtěně přiznal k porušení zákona. Na jeho přestupek by se dost možná vůbec nepřišlo, nebýt toho, že stěžejní důkaz o jeho vině visí už téměř rok v aplikaci Street View. Najdete ho?

Aplikace Google Street View je bezpochyby skvělá v tom, že se můžete virtuálně procházet ulicemi a cestičkami po celém světě. Lehce se tak podíváte třeba na Dóžecí palác v Benátkách, Eiffelovu věž v Paříži, nebo třeba na pobřeží Galapág. Jak ale nyní dokázal nizozemský cyklista Twan van Duivenbooden, aplikace dokáže někdy člověku pěkně zavařit.

 

GALERIE: Řidič Googlu omylem upozornil na svůj prohřešek

1
/
3
Zdroj: Google Street View
Řidič Googlu

 

Snímky, které pořizují řidiči společnosti Google při mapování ulic, totiž věrně kopírují aktuální situaci v době, kdy pověřenec zrovna projíždí ulicemi jednotlivých měst. Může se tak lehce stát, že zachytí i automobil stojící v zákazu, vůz manžela před domem milenky, nebo třeba zloděje, po kterém policie pátrá.

 

 

V tomto případě ale zachytil mapující řidič omylem svůj vlastní prohřešek. Jen pár metrů před značkou, která řidičům nařizuje jízdu o maximální rychlosti 20 mil za hodinu (32 kilometrů v hodině), jel vůz Google 37 mil za hodinu (60 kilometrů v hodině). To koneckonců dokazuje i radar.

lud TN.cz