VIDEO Měl naspěch

Řidič kamionu předjížděl kolegu přes plnou čáru! Do srážky chyběly vteřiny

Vladimír Hoť
Vladimír Hoť, Jan Pánik
Aktualizováno 28.9. 2019 20:35

Někteří řidiči jsou opravdu nepoučitelní. Policisté se zabývají chováním šoféra kamionu, který se na silnici mezi Pískem a Českými Budějovicemi pokusil svého kolegu dvakrát předjet přes plnou čáru. Od srážky s protijedoucími auty ho přitom dělily vteřiny.

Řidič kamionu měl zřejmě hodně naspěch. Svého kolegu se snažil předjet za každou cenu. Ten ho ale očividně před sebe pustit nechtěl. Šofér kamionu chtěl zřejmě dál poměřovat síly se svým kolegou a rozhodl se ho předjet jen o pár kilometrů dál.

 

Riskantní manévr předvedl řidič kamionu v jednom ze stoupání. V předjíždění ho nezastavila ani plná čára, ani nepřehledný horizont. Jen zázrakem se nikomu nic nestalo. Od čelního střetu s protijedoucími auty šoféra dělily jen tři vteřiny.

 

 

Policisté nyní po řidiči kamionu pátrají. "Jeho jízda by se dala nazvat i velmi riskantním či nebezpečným předjížděním. Toto jednání zatím pravděpodobně bude hodnoceno jako přestupek," prozradil televizi Nova mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

 

Co na chování řidiče říká žena, která záběr pořídila, uvidíte dnes v 19:30 v Televizních novinách na TV Nova.

 

Podobně šílený manévr předvedl začátkem září také šofér kamionu u České Třebové. Autobus, který v zatáčce předjížděl, málem vytlačil ze silnice. Policisté po něm stále pátrají.

 

TN.cz