Nehoda na Pražském okruhu

Řidič kamionu přehlédl dopraváky, k tragédii chyběly jen metry

Petr Barták
Petr Barták
Aktualizováno 4:52
24.6. 2021 4:05
Téma:

Obrovské štěstí měli dopravní policisté, kteří v noci na čtvrtek řešili dopravní nehodu na Pražském okruhu. Řidič kamionu je v hustém dešti zpozoroval až na poslední chvíli a při snaze zabránit srážce vzpříčil kamion přes celou šířku jízdního pásu. Průjezdný zůstal jen krajní jízdní pruh.

Havárie se stala na Pražském okruhu krátce před druhou hodinou ráno asi 200 metrů před sjezdem na Řepy ve směru jízdy Modletice–Ruzyně. Hlídka dopravních policistů tam řešila dopravní nehodu, když tu se z ničeho nic přiřítil kamion s návěsem.

 

Kamion jen o vlásek minul varovné světelné dopravní značení upozorňující řidiče na změnu jízdy v jízdních pruzích tzv. šipku, která se z bezpečnostních důvodů na dálnicích umísťuje před mimořádnou událost, aby řidiče včas varovala.

 

 

Řidič kamionu během brzdného manévru ztratil nad soupravou kontrolu, zdemoloval pár metrů středových svodidel a kamion se vzpříčil přes celou šířku jízdního pásu. Jen díky šťastné shodě náhod náklaďák nesmetl policejní dodávku a zastavil se jen pár metrů od ní.

 

Řidič kamionu původem z Rumunska utrpěl při havárii zranění a sanitka jej odvezla do nemocnice. Likvidace následků havárie a vyprošťování kamionu bude trvat až do ranních hodin a je možné, že práce zasáhnou ranní dopravní špičku. Řidiči by tak v místě havárie měli počítat s případným dopravním omezením a to v obou směrech.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz