Zbloudilý kombajn

Řidič kombajnu jel na pole, navigace ho navedla do Brna!

David Pik
David Pik
Publikováno 13. 8. 2020
Téma:

Zásah, který se nevidí každý den, mají za sebou strážníci z Brna. Vyvést z města museli kombajn, jehož řidič v noci v ulicích zabloudil. Správný směr nabral až díky strážníkům.

Řidiči kombajnu razili cestu nočním Brnem strážníci. I tak se raději na křižovatkách ujistil, jestli jedou správně. Není se čemu divit – měl za sebou několik desítek minut dlouhé bloudění se čtyřmetrovým kolosem ulicemi města.

 

"Nevěděl kudy kam, proto požádal městskou policii o pomoc," řekla mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková.

 

Kombajnista přejížděl ze žní na Prostějovsku na další na Vysočině. V brněnské části Líšeň se ale dostal do spleti uzavírek a jednosměrek a poznal, že jízda rozkopaným Brnem je mnohem náročnější než jízda po poli.

 

 

"O prázdninách jsou tady dost uzávěrky. Neriskovala bych to s osobním autem, natož s kombajnem," vyjádřila se pro TV Nova jedna z tamních obyvatelek.

 

Strážníci zoufalého kombajnistu doprovodili z líšeňského bludiště až na okraj Brna. "Přibližně po deseti kilometrech jim poděkoval a ujistil je, že už to dál zvládne sám," dodala Skřivánková. Během žní podobných incidentů přibývá.

 

 

Zhruba před měsícem zemědělec z Vysočiny při převozu obřích balíků sena náklad špatně zajistil. Balíky se mu pak na jednom z kruhových objezdů ve Žďáru nad Sázavou rozkutálely po okolí. Naštěstí nikoho nezranily.

 

Ne vždy to ale dopadne dobře. Na konci července se u středočeské Olešky v kopci převrátil traktor s vlekem. Zemřel při tom řidič i jeho závozník.

TN.cz