Incident ve Frýdku-Místku

Řidič hrozil z okýnka nejspíš zbraní. Policie: Je to jen přestupek

Téma:

Před necelým měsícem poslala čtenářka TN.cz do redakce video řidiče, který podle ní jel nebezpečně, vybržďoval a pak dokonce z okýnka vystrčil ruku se zbraní. Policie incident vyšetřovala a dospěla k závěru, že jde jen o přestupek.

Kriminalisté měli poměrně náročnou práci - několik dní jim totiž trvalo, než vyslechli ženu, která video do redakce TN.cz poslala. To ovšem nebyl jediný zádrhel.

 

"Dle zjištění kriminalistů je vozidlo evidováno na právnickou osobu. V tuto chvíli prověřujeme, kým bylo vozidlo v uvedený den užíváno," napsala TN.cz přibližně deset dní po incidentu policejní mluvčí Karolína Bělunková.

 

I tuhle "tajenku" kriminalisté nakonec zvládli a zjistili, kdo v tmavé oktávce seděl na místě řidiče a kdo z okýnka mával rukou, ve které držel předmět připomínající pistoli.

 

 

"Na základě zjištěných skutečností a nashromážděných důkazů bylo chování řidiče vyhodnoceno jako přestupek. Vše bylo spolu s písemným materiálem postoupeno k vyřízení ke správnímu orgánu," uvedla nyní mluvčí policie s tím, že to je maximum informací, které k případu poskytne.

 

Doteď tak není jasné, jestli řidič opravdu mával na ostatní opravdovou pistolí, atrapou či něčím úplně jiným.

pez TN.cz