D55

Řidič měl uhánět opilý po dálnici v protisměru. Policie nyní hledá svědky

Policie - 1
Zdroj: Profimedia
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
21.11. 2020 22:47
Téma:

Oznámení o autě v protisměru na dálnici D55 přijali policisté na tísňové lince v sobotu po poledni. Policisté nakonec 44letého muže dopadli až ve Zlíně. Nyní žádají svědky o pomoc.

"V sobotu ve 13 hodin jsme prostřednictvím linky 158 přijali oznámení o vozidle, které mělo jet po dálnici D55 v protisměru. Na místo okamžitě vyjely policejní hlídky, které zanedlouho dálnici uzavřely ve směru z Otrokovic na Hulín,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

 

Šedému osobáku značky Toyota se však podařilo z dálnice sjed. Policisté řidiče nakonec dopadli až ve Zlíně, kde zjistili, že je muž pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce nadýchal více než dvě promile alkoholu.

 

 

Policisté ho následně odvezli na záchytku do Kroměříže. Muži nyní hrozí obvinění z ohrožení pod vlivem návykové látky a obvinění z obecného ohrožení.

 

Vzhledem k tomu, že se nebezpečně jedoucímu autu musela vyhnout spousta řidičů, není vyloučeno, že zběsilou jízdu opilého muže zaznamenaly i kamery v autech případných svědků.

 

 

Držitelé takovýchto záznamů či další svědci sobotní jízdy v protisměru se mohou přihlásit na kterékoliv policejní služebně či na tísňové lince 158.

 

Auto vylétlo z vozovky a jen o kousek minulo strom. Podívejte se na video:

TN.cz