Případ z Prachaticka

Řidič měl zavinit nehodu na jihu Čech a z místa ujet. Policie po něm pátrá

Nehoda v obci Strážný - 2
Zdroj: Policie ČR
Lucie Staničková
Lucie Staničková
11.5. 2020 13:16
Téma:

Jihočeští policisté pátrají po řidiči, který měl v neděli zavinit nehodu na Prachaticku. Údajně nedal přednost v jízdě při vyjíždění z vedlejší cesty autu na hlavní silnici, jehož řidič, ve snaze zabránit nehodě, strhl řízení a narazil do auta v protisměru.

Ke střetu došlo v neděli po půl čtvrté odpoledne na tříramenné křižovatce v Řásnici, části obce Strážný.


"Z dopravní nehody je důvodně podezřelý dosud neznámý řidič prozatím nezjištěného auta. Ten nedal při vyjíždění z vedlejší pozemní komunikace přednost v jízdě řidiči Volkswagenu," informovala policejní mluvčí Martina Joklová.

 


Šofér Volkswagenu zareagoval tak, že strhl řízení vlevo na střed cesty a čelně se srazil s osobákem značky Mercedes, který jel v protisměru. Ke střetu s autem, jehož řidič nedal přednost, nedošlo.


Podle policistů dosud neznámý řidič na místě nezastavil a dopravní nehodu následně ani neoznámil.


"Řidiče obou havarovaných aut převezla rychlá záchranná služba do nemocnice. Hmotná škoda na autě Volkswagen Touran je odhadem 80 tisíc korun a na Mercedesu je škoda předběžně vyčíslená na 200 tisíc korun,“ dodala mluvčí.


Dopravní policisté proto vyzývají případné svědky nehody, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 236 254 nebo prostřednictvím tísňové linky 158.

 

GALERIE: Nehoda v obci Strážný

1
/
4
Zdroj: Policie ČR
Nehoda v obci Strážný - 1

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz