České Budějovice

Řidič MHD měl zmlátit ženu bez roušky. Policie hledá svědky

Řidič autobusu
Zdroj: Thinkstockphotos
Jan Houška
Jan Houška
7.10. 2020 15:39
Téma:

Českobudějovičtí policisté řeší případ napadení ženy řidičem MHD. Ten měl ženu údajně napadnout fyzicky proto, že neměla při vstupu do autobusu na ústech roušku. Policie nyní hledá svědky incidentu.

"Policisté z obvodního oddělení České Budějovice žádají o spolupráci svědky, kteří byli přítomni u incidentu, který se stal dne 16. září okolo 8:35 v ulici Pražská třída na zastávce MHD České Budějovice s názvem Družba Igy,“ uvedla mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

 

Řidič MHD měl fyzicky napadnout cestující, která nastoupila do autobusu bez nasazené roušky a ani si jiným způsobem nezakrývala dýchací cesty. Šofér měl následně ženu z autobusu vykázat ven.

 


"Při této události mělo dojít k hrubému jednání řidiče linky 11 s vozem označeným číslem 156 a registrační značkou 2C8 9835,“ dodala Schwarzová.

 

Roztržce mělo přihlížet několik lidí, kteří v danou chvíli stáli na zastávce nebo projížděli v autě okolo. Policisté proto žádají svědky, kteří incident viděli, popřípadě mají celé napadení nahrané na video záznamu, aby volali na telefonní číslo 974 226 700 nebo přímo na linku 158.

 

Redakce TN.cz se pokusila získat vyjádření také Dopravního podniku města České Budějovice, zatím ale bezvýsledně.

 

Muž brutálně zmlátil jiného kvůli napomenutí v tramvaji. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz