Vážná nehoda

Řidič na Jičínsku dostal smyk a vypadl z auta, jelo s ním i dítě

Řidič při nehodě vypadl z auta - 4
Zdroj: Policie ČR
Řidič při nehodě vypadl z auta
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
11.8. 2020 11:03
Téma:

K vážné nehodě 52letého řidiče škodovky u obce Uhlíře na Jičínsku musel letět vrtulník. Muž dostal smyk a jeho vůz v kotrmelcích letěl do příkopu. Jelikož byl nepřipoutaný, z auta vypadl na silnici.

Zničenou škodovku řídil 52letý muž, který s 15letým spolujezdcem mířil z Bělé u Pecky na Lázně Bělohrad. Udělal velkou chybu, že se nepřipoutal.

 

Nedaleko Uhlířů totiž dostal přetáčivý smyk. "Zřejmě na mokré vozovce nepřizpůsobil rychlost své jízdy," uvedl policejní mluvčí Aleš Brendl.

 

Po smyku se dostal do protisměru, zadní část auta pak sjela do příkopu. "Přitom došlo ke střetu levé zadní části vozidla s betonovým mostkem a kovovým zábradlím. Vozidlo se přetočilo a nepřipoutaný řidič vypadl z auta na silnici," doplnil.

 

 

Pro řidiče spěchala helikoptéra, převoz do nemocnice si vyžádala i zranění chlapce. Škodu zatím policie odhaduje na 60 tisíc korun.

 

"Na místě se nepodařilo vyloučit ani prokázat případné požití alkoholu. Na tuto otázku odpoví až laboratorní rozbor zajištěného krevního vzorku řidiče," uzavřel Brendl.

 

GALERIE: Řidič na Jičínsku vypadl z auta

1
/
5
Zdroj: Policie ČR
Řidič při nehodě vypadl z auta - 1

TN.cz