Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Luxusní BMW na odpis

Řidič najel na D5 do stáda divočáků, dálnice stála 2 hodiny

Řidič najel na D5 do stáda divočáků
Zdroj: TN.cz
Luxusní BMW řady 5 je po srážce s několika divočáky podle vyjádření jeho majitele na odpis.

Několik kusů černé zvěře zaplatilo životem v noci na čtvrtek za přebíhání dálnice D5 poblíž Zdic na Berounsku. Vyšetřování a likvidace následků nehody si kromě výjezdu hasičů a policistů vyžádalo i uzavření komunikace zhruba na 2 hodiny.

K nehodě došlo pár minut po jedné hodině ranní na 28. kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu. Do migrujícího stáda najel v plné rychlosti řidič BMW. Prudký náraz na místě usmrtil 3 divočáky, přičemž zbylým asi sedmi kusům, se podařilo střetu vyhnout a utéct.

 

Prudký náraz zcela zdemoloval přední část luxusního BMW řady 5M a vůz se po srážce se zvířaty stal nepojízdný a musela pro něj přijet odtahová služba. Řidič díky bohaté bezpečnostní výbavě vozu vyvázl bez zranění. Podle jeho slov se jednalo o stádo čítající asi deset jedinců. Škoda na jeho voze bude dle jeho vlastního vyjádření totální.

 

 

Trosky auta a části roztrhaných těl zvířat byly rozesety po celé šířce dálnice v délce asi sto metrů. Policisté proto museli dálnici uzavřít, aby mohla nastoupit úklidová technika. U nehody také zasahovali hasiči, kteří zasypali sorbentem provozní kapaliny, které po nehodě začaly z nabouraného vozu unikat.

 

Nehoda se naštěstí stala kousek za exitem, takže policisté přijíždějící auta mohli odklánět na objízdnou trasu. Zpět na dálnici mohli řidiči najet asi zhruba po šesti kilometrech. Dopravní omezení na dálnici trvalo zhruba 2 hodiny. Díky možnosti nehodu objet, se před místem uzávěry netvořily žádné kolony.
 

TN.cz