Nehoda na Příbramsku

Muž si lehl na silnici, zemřel pod koly osobáku! Bouralo se i na Moravě

Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 8.9. 2019 11:17
Téma:

Smrtí muže skončila dopravní nehoda nedaleko obce Chraštice na Příbramsku. Ten zatím z neznámých důvodů ležel v neděli ráno na silnici. Muže bohužel přejelo auto, jehož řidič neměl šanci srážce zabránit. Vážným zraněním skončila také sobotní srážka dvou osobních aut na Novojičínsku.

Nehoda se stala okolo nedělní páté hodiny ráno na silnici I/4 u obce Chraštice ve Středočeském kraji. Na místo okamžitě vyrazili záchranáři a policisté. "I přes veškerou snahu lékařů muž následkům způsobeného zranění podlehl," informovala policejní mluvčí Eva Hašlová. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška. Proč muž na cestě ležel a co přesně se stalo, teď zjišťují policisté.

 

 

Osm zraněných včetně tří dětí si vyžádala sobotní nehoda nedaleko Libhoště na Novojičínsku. Krátce před 19. hodinou se na rekonstruované silnici I/48 srazila dvě auta. V jednom osobáku cestovali čtyři lidé, v druhém autě seděly dvě ženy a tři děti.

 

"Nejvážněji poraněna byla devětačtyřicetiletá žena, která utrpěla poranění hrudníku, břicha, pánve a dolní končetiny. Posádky ji zajistily pánevním pásem, uložily do podtlakové matrace a zahájily podávání léků," popsal zásah mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

 

 

72letá cestující zůstala po nehodě krátce v bezvědomí. Po ošetření skončila na chirurgické ambulanci novojičínské nemocnice, kde byli převezeni i další zranění. "Čtyřiasedmdesátiletý muž s poraněním horních končetin, třiatřicetiletá žena s poraněním hrudníku a dolní končetiny a osmatřicetiletá žena s poraněním horní končetiny. Tři děti ve věku dvou a tří let byly vyšetřeny lékařem k vyloučení poranění a přepraveny na dětskou ambulanci,“ dodal Humpl.

 

Po dobu vyšetřování nehody byla silnice v obou směrech uzavřena. Pro podezření ze spáchání těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti věc vyšetřují policisté.

 

TN.cz