zběsilá jízda

Řidič v Plzni projel na červenou, ženu s dítětem minul o kousek. VIDEO

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 15. 1. 2021 20:19
14.1. 2021 18:32
Téma:

Tragédií mohla skončit zběsilá jízda řidiče v Plzni. Ten minulý čtvrtek projel jednou z tamních křižovatek ve vysoké rychlosti na červenou. Místem přecházela maminka s kočárkem, ta naštěstí v inkriminovanou dobu už stála na ostrůvku a čekala na zelenou v opačném směru.

Na událost upozornil čtenář TN.cz pan Jiří B., který celou situaci zachytil na palubní kameru ve svém autě. "Minulý čtvrtek kolem poledne jsem projížděl křižovatkou ulice Tyršova a sady 5. května a toto se přihodilo,“ řekl znechuceně pan Jiří.


Z videa je patrné, že řidič červeného superbu ve vysoké rychlosti prosvištěl křižovatkou i přes to, že byla červená. O ohromném štěstí může mluvit maminka s kočárkem, která tou dobou už stála na ostrůvku a čekala na zelenou, aby mohla přejít silnici v opačném směru.

 


Podle pana Jiřího však mohlo dojít k tragédii a dotyčný řidič ohrozil přecházející maminku s kočárkem. "V případě, že se událost prokáže a my budeme mít přístup k zachycujícímu videu, se případem budeme intenzivně zabývat,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.


Nejedná se však o ojedinělý případ. Na začátku srpna ohrozil dva dospělé a dítě řidič náklaďáku, který ve vysoké rychlosti projel křižovatkou u Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Přecházejícím chodcům nedal přednost a trojici málem srazil. Více informací naleznete v tomto článku na TN.cz

TN.cz