hledá ho policie

Řidič riskoval na přejezdu, červeně blikající světla ignoroval

Téma:

Na televizi Nova se obrátil řidič nákladního auta z Hradce Králové. Kamera v jeho autě natočila řidiče, který ignoroval červeně blikající výstražná světla na železničním přejezdu a přejel přes něj.

Velký hazard se svým životem předvedl řidič malé dodávky z Hradce Králové. Ten ignoroval červeně blikající světla v královéhradeckých Kuklenách, přijel z vedlejší silnice, předjel na červené stojící auta, z vozu vystoupil a šel se na koleje podívat, jestli nejede vlak. Pak nasedl zpátky do auta a přes přejezd přejel.

 

Osobní vlak tudy projel o několik desítek vteřin později. Tentokrát měl řidič štěstí, ušetření jedné minuty ho nestálo vážné zranění nebo život.

 

V případě, že řidiče z povolání policisté vypátrají, mu mohou dát 5tisícovou pokutu, připíše se mu 7 bodů a přijde o řidičský průkaz na 6 měsíců až jeden rok.

 

 

Za loňský rok se na železničních přejezdech stalo 170 nehod, 33 lidí zemřelo a dalších 77 utrpělo zranění. Letos za první čtyři měsíce už se takovýchto mimořádných událostí na přejezdech stalo 62 a zemřelo osm lidí, 18 bylo zraněno. To byla cena za ušetření několika málo vteřin.
 

Filip Pultar / klma tn.cz / TV Nova