Kamioňák z Rumunska

Řidič s horečkou narazil do sloupu. Odvezli ho s podezřením na koronavir

David Pik
David Pik
24.3. 2020 17:28
Téma:

Vážná nehoda se v úterý po poledni stala na dálnici D1 u Jihlavy. Řidič zahraničního kamionu tam boural na čerpací stanici. Přivolaní záchranáři zraněnému muži poté naměřili vysokou teplotu. Okamžitě ho převezli na speciální oddělení jihlavské nemocnice, kde podstupuje testy na nemoc Covid-19.

Řidič z Rumunska v horečkách nezvládl na čerpací stanici na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu řízení. Místo k čerpacím stojanům vjel na vedlejší travnatou plochu, srazil tam lampu a dopravní značky. Kvůli zranění skončil v rukou záchranářů.

 

"Řidiči kamionu naši zdravotníci naměřili zvýšenou teplotu. Z důvodu pozitivní cestovatelské i klinické anamnézy ho transportovali k dalšímu do vyšetření," uvedl mluvčí záchranářů Petr Janáček. Záchranáři muže přepravili do jihlavské nemocnice.

 

 

Řidič okamžitě podstoupil testy na nákazu koronavirem. Výsledky by měly být hotové do dvou dnů. V případě pozitivního nálezu by hygienici museli zjistit, zda a případně s kým se na našem území muž z Rumunska při své cestě setkal a mohl ho tak nakazit.
 

epa TN.cz