Nevídaný kousek

Řidič se na benzince rozjel, rozbil výlohu a zastavil až u pultu!

Téma:

Nevídaný kousek, na jehož konci jsou více než stotisícové škody, se podařil jednomu řidiči v Pardubicích. Za volantem stojícího vozu si hrál s klíči v zapalování tak nešťastně, že se auto rozjelo, projelo výlohou čerpací stanice a zastavilo se až u pultu s jídlem. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Stačilo už jen vytáhnout ruku z okénka, vzít si bagetu a zaplatit. Blíž už k pultu řidič zajet nemohl. Jenže na této čerpací stanici zakoupené zboží obsluha přímo do auta rozhodně nepodává. Zatímco muž měl z toho těžkou hlavu, ostatní řidiče to pobavilo.

 

Podle policie si muž hrál s klíčky v zapalování a nastartoval. Nejspíš měl zařazenou jedničku, a protože měl starší vůz, lehce se rozjel. "Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 110 tisíc korun," sdělil policejní mluvčí Jiří Tesař.

 

Kdyby měl řidič moderní typ auta, po odjezdu z čerpací stanice by stále platil za solidního zákazníka. Nové vozy je totiž možné nastartovat jen se sešlápnutou spojkou.

 

 

"Provedená dechová zkouška neprokázala u řidiče přítomnost alkoholu," doplnil Tesař. Jestli čerpací stanice kvůli tomuto řidiči změní před výlohou způsob parkování, se nám zjistit nepodařilo.

 

Podobná videa baví lidí po celém světě. Asi nejznámějším českým řidičem, který dokázal nezapomenutelně zaparkovat na čerpací stanici, je pak exmanželka někdejšího předsedy vlády Zuzana Paroubková. Ta poničila vysavač tak, že na něj postavila auto.

Petr Brzek/epa TN.cz