Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obrovské štěstí

Řidič se podruhé narodil: Těsně před auto dopadl obří balvan!

Zdroj: TV Nova

Obrovské štěstí měl řidič nákladního auta, který projížděl pod skalou u Benešova na Semilsku. Nad silnicí se totiž utrhl nejdříve strom a pak i obří balvan. S kamenem o velikosti 2x2 metry si neporadili ani hasiči a musel ho odklidit bagr.

Řidič náklaďáku v úterý dopoledne na vlastní oči viděl, jak ze skály na Semilsku padá strom a následuje ho obří balvan. Auto jen tak tak zabrzdilo, když kmen i kus skály dopadly na silnici. Podle vlastních slov se šofér podruhé narodil.

 

Balvan o velikosti 2x2 metry se nejdříve pokusili odklidit hasiči, jejich technika na něj ale nestačila. Proto na místo povolali silničáře, kteří dorazili i se speciálním bagrem. Původně chtěl bagrista kámen dostrkat stranou, nakonec se mu ale podařilo ho na radlici nabrat.

 

16

GALERIE: Odklízení balvanu u Benešova na Semilsku

Zdroj: TV Nova

Odklízení balvanu u Benešova na Semilsku - 1

Hodnocení:

 

Digitální váha ukázala, že balvan váží neuvěřitelné 4 tuny. Jakmile ho bagrista naložil, začal se kámen drolit, až zůstal jen asi poloviční kus. Ten odvezl na bezpečné místo, rozpadlé kousky uklidili a zametli hasiči. Na místě pomáhali i policisté, kteří až do 11:30 odkláněli dopravu.

 

 

Tentokrát se naštěstí nikomu nic nestalo, podle vyšetřovatelů ale hrozí další pády. Za drolení zřejmě mohou tuhé mrazy, při nichž zamrzla voda ve skalních prasklinách. Kvůli oblevě se pak část skály odtrhla.

epa TN.cz