naboural několik aut

Řidič se řítil ukradeným autem v protisměru, zastavila ho až střelba

Téma:

Události na pražské Jižní spojce ve čtvrtek odpoledne připomínaly spíš záběry z akčního filmu než realitu. V protisměru se řítil řidič s ukradeným mercedesem a naboural hned několik aut. Zastavily ho nakonec až policejní výstřely.

Chybělo málo a mohlo dojít k velkému naštěstí. Prahou po Jižní spojce uháněl v protisměru řidič v ukradeném mercesedu, kterého pronásledovala policie. Podle všeho ujížděl ve směru od Prahy 5 na Prahu 9.

 

Na opakované výzvy policie k zastavení nereagoval. "Stačil ohrozit celou řadu řidičů a nabourat hned několik vozidel," uvedla na twitteru policie.

 

Policisté proto museli sáhnout po krajním řešení a řidiče nakonec zastavila až střelba. Podle prvotních informací se honička měla obejít bez zranění.

 

"Nicméně jedno z vozidel převáželo pacienta, u kterého pravděpodobně kvůli nehodě došlo ke zdravotní komplikaci. Ošetření si nakonec vyžádal i dopadený řidič, který údajně utrpěl v souvislosti s nehodou zranění hlavy," uvedla mluvčí policie Andrea Zoulová.

 

 

Policisté zjistili, že po 44letém řidiči je vyhlášeno pátrání a má dvakrát vyslovený zákaz řízení. Test na alkohol a drogy na místě odmítl.

 

"Okolnostmi a následky dopravní nehody se nyní zabývají dopravní policisté, případ odcizeného Mercedesu Benz si převzali kriminalisté. Celá událost si s ohledem na odpolední špičku vyžádala značné dopravní komplikace," informovala Zoulová.

 

GALERIE: Řidiče jedoucího v protisměru na Jižní spojce zastavila střelbou policie

1
/
9
Zdroj: AKTU.cz
Řidiče jedoucího v protisměru na Jižní spojce zastavila střelbou policie - 1

sei TN.cz