Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

muž na místě zemřel

Řidič srazil chodce a ujel. Sebral z místa důkazy, tvrdí místní

Chodec
Zdroj: Profimedia

O víkendu došlo v obci Podsedice v Ústeckém kraji k tragické nehodě. Policie pátrá po řidiči, který tam srazil chodce a z místa nehody ujel. Muž byl na místě mrtvý. V okolí nehody se však spekuluje, že řidič se měl ještě následně vrátit a něco z místa nehody sebrat, policie však tyto informace zatím nechce potvrdit.

Nehoda se stala v noci ze soboty na neděli. Neznámý řidič srazil chodce a od nehody ujel. Tragédie se stala na Lovosicku na silnici třetí třídy v obci Podsedice. "Dvaačtyřicetiletý muž bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl," sdělila tisková mluvčí ústecké policie Pavla Kofrová.

 

Policie zatím neví, v jakém autě řidič (nebo řidička) jel, neznámé jsou zatím i okolnosti tragické nehody. Místní obyvatelé spekulují, že byl řidič nejspíš opilý a bál se trestu. Nehoda šokovala celé okolí. Podle některých se měl ale řidič na místo nehody ještě vrátit. Lidé prý měli vidět, jak řidič vystupuje z auta a cosi ze silnice sbírá. Podle některých mohlo jít o důkaz, který by vedl ke snazšímu usvědčení řidiče. "Auto zastavilo, něco sebrali a ujeli," uvedla místní obyvatelka na sociální síti, což odkazuje i na spekulaci, že řidič nemusel jet v autě sám.

 

"Jde o nepotvrzené informace, které jsou předmětem šetření," řekla Kofrová. Výpovědi svědků, kteří se prozatím k nehodě vyjádřili, byly podle ní dost nepřesné. "Informace o voze, typu nebo barvě, případně o vzhledu řidiče, tito svědci neposkytli," uzavírá.

 

 

Policie prosí svědky, kteří by měli k nehodě jakékoliv informace, aby se přihlásili přímo litoměřickým policistům na telefonu 974 436 445, případně na linku 158. "Kdyby mu řidič zavolal záchranku, možná mohl žít," shodují se lidé na sociálních sítích.

mj TN.cz