Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Bezohledná jízda

Řidič srazil na přechodu ženu a ujel! Pomoc si musela najít sama

Přechod pro chodce v mlze
Zdroj: Profimedia
Přechod pro chodce v mlze - ilustrační foto

Zatím neznámý řidič srazil v úterý v Máchově ulici v Benešově osmatřicetiletou ženu, která přecházela přechod pro chodce. Žena po nárazu zůstala ležet na zemi. Místo toho, aby řidič ženě poskytl první pomoc, rozhodl se ji tam nechat a z místa ujel. Policie prosí veřejnost o pomoc.

Bezohledný řidič v úterý 22. ledna srazil na přechodu pro chodce osmatřicetiletou ženu, které nedal přednost. Nehoda se stala v Máchově ulici v Benešově ve Středočeském kraji blízko autobusových zastávek.

 

 "Po střetu měla žena upadnout na kapotu motoru a následně měla být tlačena ještě chvíli vpřed. Poté upadla na chodník, kde zůstala ležet," uvedla mluvčí Stulíková.

 

Řidič se ani na chvíli nezastavil a ve své jízdě pokračoval dál ve směru na Týnec nad Sázavou. Ženu nechal ležet na zemi a neposkytl ji první pomoc. 

 

 

"Dotyčná pak sama vyhledala lékařské ošetření v benešovské nemocnici. O případu se tak policisté dozvěděli až od lékařů," doplnila Stulíková.

 

Policie prosí veřejnost o pomoc a spolupráci při pátrání po tomto neznámém řidiči. "Jakékoliv informace, které by mohly pomoci objasnit okolnosti této události, přijmou policisté benešovského dopravního inspektorátu na tel.: 974 871 261, popřípadě operátoři na lince tísňového volání 158. Děkujeme," dodala Stulíková.

 

Na Benešovsku případů sražených chodců stále přibývá. Od začátku roku jich bylo už šest. Většinou řidiči chodce přehlédnou, jelikož nejsou vidět. Chodci jsou zase často neukáznění nebo nepozorní. Důležité jsou také reflexní prvky, které by lidé měli nosit nejen mimo obec, ale i ve městě.

reg TN.cz