otřesné chování

Řidič srazil na přechodu dítě. Místo omluvy přišly rasistické urážky

Ivan Berka
Ivan Berka
Aktualizováno 21:50
10.1. 2020 21:41
Téma:

Těžko pochopitelný případ vyšetřuje českolipská policie. Řidič tam na přechodu srazil devítiletého chlapce, kterého vedla za ruku jeho matka. Auto pak zastavil a dvojici začal rasisticky urážet. Pak zmizel a další křižovatku dokonce projel na červenou. Policie po něm teď pátrá. Hrozí mu až roční vězení.

Nehodu na křižovatce zachytil kamerový systém. Odehrává se sice v rohu záběru, přesto je situace poměrně jasná. Řidič vjel na přechod a do chlapce, kterého jeho matka vedla za ruku, narazil. "Naboural mi přímo do nohy," popsal událost sražený chlapec.

 

"Stalo se to přímo uprostřed přechodu," dodala jeho matka. K incidentu došlo v centru České Lípy. Paní Gáborová vedla svého syna Kevina do školy. Po srážce šofér na okamžik zastavil a stáhl okénko, ale nikoli proto, aby se zeptal, jak na tom chlapec je.

 

"Řekl nám, že jsme zku*vení cikáni," tvrdí matka. To potvrzuje i chlapec. "Nadával, že jsme černý mamby a cikánští buz*ranti," vzpomíná. Pak šofér z místa odjel.

 

 

Otřesená matka nechtěla ani volat policii. Tu zavolali až sbíhající se lidé. "Přijela sanitka a vzala nás do nemocnice. Jemu pak bylo špatně, tak ho tam nechali ležet," uvedla matka.

 

Na záběrech je vidět, že vytočený řidič ujel pryč a spáchal další přestupek. "Opustil místo dopravní nehody a poté projel na červenou skrz světelnou křižovatku," sdělil televizi Nova Milan Bradáč z českolipského dopravního inspektorátu.

 

"Vzhledem k tomu, že kamerový systém zaznamenal srážku vozidla s chodcem ve snížené kvalitě, žádáme řidiče, kteří projížděli kolem a mají palubní kamery, aby nám tyto záznamy poskytli," prosí mluvčí policie Ivana Baláková. V případě dopadení hrozí řidiči rok ve vězení nebo zákaz řízení.

sei TN.cz