honička v litomyšli

Řidič ujížděl před policií a boural. Z auta utekl, nemůžou ho najít

Téma:

Už druhý den pátrá policie po řidiči osobního auta, které v Litomyšli po honičce se služebním vozem skončilo v kolejišti. Než hlídka dojela na místo, řidič z auta zmizel a nejspíš může být i zraněný.

Litomyšlské nádraží se pro něj stalo slepou uličkou. Řidič záhy zjistil, že auto po trati daleko nedojede. Nedostalo se dál než mezi první pražce.

 

A řidič na pronásledovatele čekat rozhodně nechtěl. "V současné době pátráme po přestupci, který řídil motorové vozidlo," uvedl mluvčí policie Ondřej Zeman. 

 

Příběh se začal psát na půli cesty mezi Litomyšlí a Svitavami. Policisté sledovali, jestli motoristé dodržují předpisy. "Hlídka si všimla vozidla, které předjíždělo plnou čáru," popsal Zeman.

 

 

Vůz zastavit nechtěl a podle policie naopak zrychloval. Cestou jednomu autu zničil zrcátko. Za několik minut pak naboural. Kdyby řidič hned zastavil, dostal by za nesprávné předjíždění několikatisícovou pokutu, takhle svým manévrem způsobil škodu za čtvrt milionu a málem někoho zranil.

 

Policisté ho nakonec mohou stíhat i za obecné ohrožen. Majitele auta nebude těžké podle registrační značky vypátrat, policie už ví, že vůz nebyl kradený.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mom/Petr Brzek TN.cz