Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

měl zamést stopy

Řidič usmrtil chodce a od nehody ujel. Policie obvinila mladíka (19)

Policie dopadla podezřelého muže, který měl podle nich před dvěma týdny srazit a zabít chodce v Podsedicích na Litoměřicku. Řidič po srážce od nehody ujel. Podle místních se ale po chvíli vrátil, aby po sobě zametl stopy. Kriminalisté teď obvinili 19letého mladíka.

Byly tři hodiny ráno, když na silnici v Podsedicích na Litoměřicku srazilo auto 42letého chodce. Kvůli vážným zraněním na místě zemřel. Řidič, který měl muže srazit, od nehody ujel. Podle místních obyvatel se ale zanedlouho vrátil, aby po sobě posbíral části auta, které se při střetu rozbily a zůstaly ležet na silnici.

 

Policii pomohly najít viníka právě svědecké výpovědi místních, podle kriminalistů jde o teprve 19letého řidiče z nedalekých Lovosic. "Byl obviněn z trestných činů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Obviněný je trestně stíhán na svobodě," sdělila policejní mluvčí Pavla Kofrová.

 

 

Policie zajistila auto, kterým měl podezřelý muže srazit. Prohlédne ho soudní znalec, který má určit, jestli se stopy z místa nehody shodují s tím, jak poškozené ho vyšetřovatelé našli.

Martin Kočárek/mj TN.cz