auto v plamenech

Řidič v BMW podle policie zabil chodce a ujel! Viní ho ze čtyř věcí

Hořící auto po smrtelné nehodě v Brně - 4
Zdroj: Policie ČR
Téma:

Řidič, který v listopadu loňského roku měl srazit chodce a od nehody měl následně ujet, čelí vážným obviněním. Chodec strašlivou nehodu nepřežil, policisté řidiče viní hned ze čtyř porušení zákona, jedná se o usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci, ohrožení pod vlivem návykové látky a nedovolené ozbrojování.

Stříbrné BMW v listopadu ve Fryčajově ulici v Brně srazilo dvaapadesátiletého chodce, který mimo přechod přecházel frekventovanou komunikaci. Řidič ale zraněnému neposkytl pomoc a z místa nehody rychle ujel, chodec pak i přes veškerou snahu záchranářů zemřel na místě.

 

Následně policisté našli hořící BMW odpovídající popisu poblíž Útěchova a po chvíli se jim také podařilo vypátrat osobu, která měla vozidlo používat. Muž byl opilý, test na drogy odmítl. Navíc u něj policisté našli neregistrovanou střelnou zbraň.

 

Muž následně skončil v policejní cele a rozběhlo se rozsáhlé vyšetřování celé nehody, které policisté ukončili před několika dny. Následně předali státnímu zástupci návrh na podání obžaloby.

 

 

"Muže viní hned ze čtyř porušení zákona, z usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, ohrožení pod vlivem návykové látky a nedovolené ozbrojování. Šofér může být odsouzen až na šest let odnětí svobody," uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.
 

klma TN.cz