Pasažér spadl pod kola

Řidič vezl malým peugeotem 11 lidí! Kvůli nehodě ho obvinili

Michaela Klárová
Michaela Klárová
Aktualizováno 29.10. 2019 12:51
Téma:

Českokrumlovská policie obvinila devatenáctiletého mladíka, který pod vlivem alkoholu vozil svého kamaráda na přední kapotě auta, a když z ní spadl, přejel ho. Mladý muž utrpěl mnohočetné zlomeniny, se kterými se bude léčit velmi dlouhou dobu a není vyloučeno, že bude mít trvalé následky.

Devatenáctiletý mladík vozil na kapotě Peugeota 207 jednadvacetiletého kamaráda v září nad ránem u Třísova na Českokrumlovsku. Řidič pak ale prudce přibrzdil tak, že mladík z kapoty spadl přímo pod kola auta. Utrpěl velmi vážná zranění, takže skončil v nemocnici, kde se musel podrobit operaci.

 

Zranění jsou natolik vážná, že se s nimi bude léčit poměrně dlouhou dobu. Přivolaní policisté řidiči následně naměřili 0,9 promile alkoholu v dechu. Také ho vyzvali, aby se podrobil odběru krve, to však mladík odmítl. Policisté při následném vyšetřování navíc zjistili, že devatenáctiletý řidič v autě vozil více lidí, než je počet sedaček a než předepisuje zákon.

 

"Vezl zhruba jedenáct lidí a to jak uvnitř, tak i v zavazadlovém prostoru a dva na kapotě,“ potvrdil Milan Bajcura, mluvčí jihočeské policie.

 

 

Policisté teď devatenáctiletého řidiče obvinili z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Mladíkovi v tuto chvíli hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi.

GALERIE: Mladík vezl v autě 11 cestujících

1
/
4
Zdroj: Policie ČR
Mladík vezl v autě 11 cestujících - 1

Související témata:
vrl TN.cz