Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.8. 2018 21:05
honička na okraji Prahy

Řidič zběsile ujížděl strážníkům, po bouračce mu shořelo auto

Zdroj: TV Nova

Muž za volantem postaršího fiatu se v sobotu pozdě večer na okraji Prahy snažil šílenou jízdou pláchnout hlídce městských policistů. Auto nakonec rozbil o kruhový objezd a shořelo mu, strážníci museli použít zbraně, aby ho zpacifikovali.

Dramatická honička začala před půl jedenáctou v Chlumecké ulici na Černém Mostě, když si hlídka strážníků všimla auta, které vjelo přes zákaz do jednosměrky.

 

Pustili majáky a sirénu, řidič však místo na brzdu šlápl na plyn a začal ujíždět. “Zběsilá jízda Horními Počernicemi byla ve znamení jednoho dopravního přestupku za druhým a ohrožování ostatních účastníků silničního provozu. Všechny křižovatky projel na červenou,“ popsala mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

 

Daleko za hranice Prahy pirát nedojel. Mezi Šestajovicemi a Zelenčí projel rovně přes kruhový objezd vyznačený bytelným obrubníkem a okrasnými keři. Rozmlácené auto skončilo mimo silnici.

 

14

GALERIE: Zběsilá honička na okraji Prahy

Zdroj: TN.cz

Pirát silnic rozbil auto o kruhový objezd, vzápětí mu shořelo

Hodnocení:

 

“Při vystupování z vozidla držel v ruce něco, co nebylo možné ve tmě rozeznat. Hlídka proto použila hrozbu namířenou střelnou zbraní, následně také slzotvorný prostředek a pouta,“ uvedla Seifertová.

 

Drama však nebylo u konce. Auto mělo proraženou nádrž a začalo hořet. Přivolaní hasiči požár zlikvidovali, z vozidla zbyl ohořelý vrak.

 

 

Šoféra si převzali státní policisté a v jejich doprovodu ho záchranáři převezli do nemocnice. Testy na alkohol a drogy údajně odmítl. Ukázalo se, že mu už třikrát zakázali řídit a za volant nesměl sednout až do roku 2021. Navíc už ho měli policisté v jiné souvislosti v hledáčku.

 

TN.cz