Záchrana v Olomouci

Hrdina z olomoucké nehody se našel: "Vše stranou, měl jsem jediný cíl!"

Pomoc při nehodě v Olomouci
Zdroj: TN.cz
Řidič s autem narazil zezadu do zaparkovaného kamionu
Téma:

Starší muž za volantem osobního auta v pondělí v Olomouci zkolaboval a narazil zezadu do kamionu. Mladík, který jel v protisměru, neváhal, zastavil a běžel mu na pomoc. Syn zraněného muže ho hledal, aby mu poděkoval. Povedlo se a mladík dostal malou odměnu.

Muž se rozhodl využít sílu sociálních sítí a pokusit se zachránce najít prostřednictvím nich. "Chtěl bych touto cestou poděkovat neznámému mladíkovi, kterému nebylo lhostejné zastavit u dopravní nehody, která se stala mému otci," napsal do skupiny Milujeme Olomouc.

 

Právě v Olomouci v Babíčkově ulici se jeho tatínkovi udělalo při jízdě autem nevolno. Starší muž zkolaboval a v bezvědomí naboural zezadu do zaparkovaného kamionu. Mladík, který ulicí projížděl v protisměru, vše viděl a neváhal ani vteřinu, zastavil a běžel mu na pomoc.

 

"Vím, že je tato povinnost daná zákonem, ale v dnešní době, kdy lhostejnost vůči ostatním jen bují si tohoto neskutečně vážím. Pokud se mladík pozná, ať se ozve, velice rád si s ním minimálně potřesu pravicí," doplnil syn zraněného muže.

 

 

Mladíka se po dvou dnech podařilo najít, sám se přihlásil. "Rád jsem pomohl a myslím si, že v takové situaci, kdy je potřeba jednat okamžitě, by mělo jít vše stranou a jednat s jediným cílem pomoct. Faktem je, že stát se to může kdykoliv, komukoliv z nás," napsal.

 

Syn muže, který havaroval, udělal, jak slíbil, a s mladíkem se sešel. "Je to super chlap, daroval jsem mu menší dárkové balení," přiblížil po setkání TN.cz.

 

 

K nehodě v pondělí vyjížděli policisté, hasiči i záchranáři. "Mohu potvrdit, že jedna naše profesionální jednotka zasahovala u nehody v Babíčkově ulici, která se stala kolem 9:40. Lehce zraněného muže hasiči předali do péče záchranné služby," potvrdila mluvčí hasičů Lucie Balážová.

 

I podle syna nebylo zranění jeho otce nijak vážné, je prý lehce potlučený od airbagu a má prasklý jeden obratel. "Jinak je v pořádku. Ještě jednou díky!" zakončil příběh.

 

GALERIE: Nehoda v Olomouci

1
/
4
Zdroj: TN.cz
Pomoc při nehodě v Olomouci

TN.cz