Doprava o víkendu

Dálnice D1 stojí. Kvůli bourání nadjezdu u Velkého Meziříčí

Téma:

S dopravním omezením musí počítat řidiči, kteří plánují dnes v noci využít nejstarší českou dálnici D1. Kvůli demolici mostu na 145. kilometru je dálnice obousměrně od 19. hodiny až do 9. hodiny ráno uzavřena.

Pokud plánujete projet v noci ze soboty na neděli po dálnici D1, počítejte se zpožděním. Od sobotní 19. hodiny totiž je mezi exity 141 - Velké Meziříčí - západ a exitem 146 - Velké Meziříčí – východ v obou směrech úplně uzavřena. Úsekem nikdo neprojede až do nedělní deváté hodiny ranní.

 

"Důvodem uzavírky je demolice šířkově nevyhovujícího nadjezdu na 145. kilometru dálnice D1," informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Objízdná trasa tak povede po silnici číslo II/602, tedy přes město Velké Meziříčí.

 

Policisté budou na několika místech dohlížet na plynulost dopravy. "Policejní hlídky budou také na několika pevných stanovištích především na důležitých křižovatkách ve Velkém Meziříčí, kde lze očekávat problémy," dodala mluvčí policie.

 

 

Pozorní museli být řidiči na dálnici D1 už v sobotu odpoledne. Od třinácti hodin totiž silničáři připravovali noční uzavírku. Na místě instalovali dopravní značení.

 

Omezení provozu pak hrozí ještě v neděli až do 15. hodiny. Policisté apelují na všechny řidiče, aby dbali jejich pokynů, jezdili opatrně a ohleduplně.

 

Na dálnici D1 začala oprava největšího mostu:

pan TN.cz