nehoda v uhříněvsi

Řidiče kamionu, který smetl vlak, soud poslal do vazby. Hrozí mu 8 let

Nehoda vlaku a kamionu u Uhříněvsi
Zdroj: HZS Praha
Vlak po srážce s kamionem zůstal zdevastovaný
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 8.9. 2019 21:43
Téma:

Řidič kamionu, který v pátek zůstal stát na železničním přejezdu v Uhříněvsi a smetl ho vlak, zamířil do vazby. Rozhodl o tom v neděli večer pražský soud, který se obával, že by muž srbského původu mohl uprchnout za hranice. Hrozí mu až osm let ve vězení.

V neděli večer stanul 68letý řidič kamionu ze Srbska před Obvodním soudem pro Prahu 10. Ten rozhodl, že muže pošle do vazby - důvodem byla obava z útěku. "Obviněný by mohl uprchnout nebo se skrývat před trestním stíháním," uvedla mluvčí soudu Libuše Jungová.

 

Rozhodnutí je pravomocné, muž s posláním do vazby souhlasil. Policisté ho den předtím obvinili z obecného ohrožení z nedbalosti a poškození obecně prospěšného zařízení. V případě odsouzení mu hrozí až osm let ve vězení.

 

 

Nehoda se odehrála v pátek dopoledne na železničním přejezdu v pražské Uhříněvsi, kde kamion stál mezi spadlými závorami zhruba dvě minuty, dokud do něj zboku nenarazil osobní vlak s více než dvěma sty cestujícími. Osm lidí se zranilo. Příčinu nehody vyšetřují policisté - Srb jim při výslechu neřekl, proč zůstal na kolejích stát a neodjel raději pryč.

 

Připomeňte si páteční nehodu v reportáži TV Nova:

TN.cz