sjízdnost silnic

Řidiče na východě republiky trápí ledovka, námraza a hustá mlha!

Řidiči zejména na Moravě a ve Slezsku se museli ráno potýkat s namrzající mlhou. Díky tomu bouralo zejména po ránu více aut. Například u Mošnova na Novojičínsku se krátce před šestou srazilo hned pět aut. Řidičům v Čechách zase po ránu stěžoval podmínky velmi silný vítr.

V úterý pokryla silnice na Moravě a ve Slezsku hustá mlha, která podle varování meteorologů mohla místy namrzat. Díky tomu se po ráno na východě republiky více bouralo. Na možnou tvorbu ledovky upozorňovalo Ředitelství silnic a dálnic ČR.

 

Do boje s hrozící námrazou a ledovkou vyrazili silničáři, ti ale doporučovali v  úterý ráno zvýšenou opatrnost zejména na silnicích 2. a 3, třídy, které pokrývá souvislá mlha.

 

Ranní cesta skončila špatně pro pětici řidičů, kteří při hromadné nehodě bourali u Mošnova na Novojičínsku. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

 

 

Další hromadná nehoda jen u Hostašovic zaměstnala jen o pár minut později moravskoslezské policisty, hasiče a záchranáře, policie varuje před ledovkou v místě nehody. Ledovka trápí také řidiče u Boršic na Uherskohradišťsku, kde se srazila dvě auta.

Podívejte se na dnešní předpověď počasí:

 

klma TN.cz