Nebezpečná situace

Řidiče oslnil laserový paprsek z jiného auta, vše už řeší policie!

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
22.12. 2019 21:53
Téma:

Řidič, který na Pražském okruhu problikl auto před sebou, se dostal do velmi nebezpečné situace. Okamžitě ho totiž oslnil zelený laserový paprsek a velmi rychle tak mohlo dojít k tragédii. Naštěstí se ale tentokrát nic nestalo. Případ už vyšetřuje policie

Záblesk přes celé zorné pole. Asi tolik vidí člověk oslněný zeleným laserem. A když přitom cokoliv řídí, má pořádný problém.

 

Řidič se ženou a malým dítětem jel v pátek odpoledne po Pražském okruhu. Chystal se předjet pomalejší auto, na poslední chvíli si to ale rozmyslel. Asistenční systém mu totiž zahlásil, že se k němu řítí další auto.

 

Modrou octavii pustil, vzápětí ji ale probliknutím upozornil, že jede rychleji, než povolenou osmdesátkou. Bleskurychlou reakci v podobě zeleného laseru rozhodně nečekal.

 

"Vlastně nosim brýle, tak to zesiluje ten paprsek. Nějaké tři, čtyři vteřiny jsem vůbec nic neviděl," vzpomíná na oslnění řidič. Naštěstí nenaboural. Když se vzpamatoval, auto dojel a vyfotil si registrační značku.

O tom, co se stalo, už řidič informoval pražskou policii. Ta slíbila, že se případem začne zabývat. "Budeme muset vyslechnout jak řidiče vozidla, ze kterého svítil laser, tak i poškozeného, abychom stanovili právní kvalifikaci," vysvětluje policejní mluvčí Jan Daněk.

 

Dopravní experti mají jasno - mělo by jít o trestný čin. "Ten laser byl použit evidentně s cílem poškodit zrak toho řidiče a následně způsobit havárii," nepochybuje Robert Kotal.

 

Podle oslněného v autě nikdo jiný nebyl. Řidič mohl mít laser zrovna v ruce, nebo dokonce nainstalovaný napevno.

 

S podobnými útoky se občas potýkají piloti letadel a vrtulníků. Někdy je mají na svědomí i děti, kterým laser koupili rodiče jako hračku. Přitom může vážně poškodit zrak.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pez TN.cz