Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Hrozí mu jen pokuta

Řidiče chytila policie pod vlivem drog osmkrát. O řidičák nepřijde

Řidič vozu - ilustrační
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto

Už po osmé za necelý měsíc přistihli dopravní policisté řidiče, který po silnicích Prostějovska jezdí pod vlivem pervitinu. Přítomnost omamných látek v jeho organismu několikrát potvrdila i lékařská vyšetření - přesto má stále řidičský průkaz a ohrožuje sebe i ostatní.

Osmatřicetiletého muže, který se po Prostějovsku prohání ve staré Felicii, policisté už důvěrně znají. Silniční hlídky ho totiž zastavily v pátek, v sobotu, v neděli i v pondělí, přičemž od poloviny srpna to byla osmá kontrola.


Orientační zkouška na přítomnost návykových látek u něho vyšla pokaždé pozitivně. Po prvních třech prohřešcích souhlasil i s lékařským vyšetřením, které amfetamin v jeho krvi potvrdil. V dalších případech už byl ale obezřetnější.


"Při všech kontrolách tento týden muž popřel užití zakázaných látek, přesto se odmítl podrobit odbornému lékařskému vyšetření," vysvětlil mluvčí prostějovské policie František Kořínek.

 


Pokaždé z osmi kontrol bezohledného řidiče následoval zákaz další jízdy. Jenže muž dodnes vlastní řidičský průkaz a může tak ohrožovat další na silnicích. Podle policie totiž stále není dostatek důkazů k odebrání jeho řidičáku.


Muži, který je podezřelý ze spáchání přestupků, zatím hrozí až padesátitisícová pokuta a dvouletý zákaz řízení.


Pokud se policistům podaří najít více důkazů, jeho jednání by mohlo být překvalifikované z přestupku na trestný čin.

Zdeněk Čík TN.cz