Nehoda u Luhačovic

Řidiče zaskočil led na silnici, spoj s 15 lidmi skončil v příkopu

Téma:

Ve středu ráno havaroval autobus s 15 cestujícími u Luhačovic na Zlínsku. Řidič tam nezvládl jízdu po namrzlé silnici. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Ranní spoj, který vezl cestující do Luhačovic, skončil svoji cestu v obci Kladná - Žilín. Řidiče překvapil led na silnici, který se během noci vytvořil z tajícího sněhu. V jedné ze zatáček sjel do příkopu. Nikomu z cestujících se nic nestalo. I díky tomu, že tímto místem řidič, kvůli prudkým zatáčkám a stoupání, jel pomalu.

 

Nehoda ale nadělala problémy řidičům aut, kteří v ranní špičce spěchali do zaměstnání. Kvůli vyprošťování totiž museli policisté silnici z Bojkovic na Luhačovice úplně uzavřít a všichni tak museli volit poměrně zdlouhavé objížďky.

 

 

Právě před lesními úseky, kde přes den slunce roztopí sníh a ten potom ve večerních a nočních hodinách zamrzá, varují policisté. Obdobná nehoda autobusu se stala třeba loni v lednu v Haluzicích na Zlínsku. Tam autobus skončil v rodinném domě a jeho majitelé kvůli narušené statice přišli o střechu nad hlavou.

pez, Petr Zapletal TN.cz