video obec Nebřich

Zákazem vjezdu místo objížďky 30 kilometrů. Policie nic nezmůže

Lucie Šprinclová
Lucie Šprinclová
23.8. 2020 5:50
Téma:

S létem se řidiči museli připravit na rozsáhlé opravy silnic. Rekonstrukce uzavřela například i průjezd vesničkou Nebřich ve středních Čechách. Řidiči ale zákaz vjezdu do obce nerespektují. Policie nic nezmůže.

Průjezd vesničkou Nebřich je zakázán. Objízdná trasa je ale dlouhá zhruba třicet kilometrů. Řidičům se tak delší cesta jet nechce, a proto si objezd zkracují i přes značku s jasným zákazem. Za to jim ale hrozí tučná pokuta. "Pokud řidič projede zákazem vjezdu, hrozí mu pokuta až ve výši dvou tisíc korun,“ říká Andrea Hrázská z Městské policie Benešov.


Policie nemůže stát na místě dlouhodobě, a tak se místní denně potýkají s obrovským hlukem. Vesnička se totiž rázem změnila v rušné centrum. Přes den, ale i v noci obcí projíždějí osobní auta a dodávky. Místní komunikace není ani povrchově uzpůsobená na to, aby se v obci pohybovala větší auta.

 

 

"Nikdy tu tolik aut nebylo. Jezdí tu i náklaďáky a dost rychle,“ říká místní. "Je tu úzká silnice. Protijedoucí auta tu mají problém se vyhnout, a to tam chodí lidi s dětma. Takže hrozí, že někdo někoho srazí,“ přidává se další.


"Místním se to samozřejmě nelíbí. Domnívám se ale, že jsou smíření s opravou, která tu probíhá. Uzavírka byla nutná,“ tvrdí starosta Ladislav Trumpich.

 

 

Podle starosty obcí projíždí každý, kdo se chce objízdné trase vyhnout. Jedná se prý o stovky aut denně. Ani autobusová doprava není v obci vyřešená. Silnice je totiž tak úzká, že autobus v místě sice projede, není ale schopen se vyhnout protijedoucímu automobilu. Opravy tu potrvají až do patnáctého prosince.


Jak se vyřeší situace ohledně dopravy pro školáky od září, se dozvíte v reportáži pod titulkem článku.

TN.cz