POLICEJNÍ KONTROLY

Řidiči podcenili policejní hlídky. Policie potrestala stovky hříšníků

Filip Pultar
Filip Pultar
5.4. 2021 21:40
Téma:

Na rozdíl od předešlých let policie o letošních Velikonocích neměla naplánovanou žádnou plošnou dopravní akci zaměřenou na bezpečnost a alkohol za volantem. Přesto na silnicích řidiči desítky hlídek potkávali, a to nejen na hranicích okresů.

Po zkušenostech z minulých let policisté v Královéhradeckém kraji kontrolovali nejen přejezdy mezi jednotlivými okresy, ale zaměřili se i na opilce za volantem.


Stovky řidičů během víkendu policejní hlídky podcenily. Počítaly s tím, že ve městech na ně nenarazí, jenže nakonec z toho byly pokuty. "Tři stovky řidičů se dopustilo přestupku, z toho bylo pět řidičů pod vlivem alkoholu," popsala královéhradecká policejní mluvčí Iva Kormošová.


V Jihlavě zase policejní hlídky dohlížely na koledníky, aby se posílení alkoholem nepouštěli do nějakých větších akcí.

 


Hranici mezi libereckým a jabloneckým okresem běžkaři poslední týdny nazývají demarkační linií. Ti z Jablonce totiž za sportem do Bedřichova mohou, ti z Liberce ne. I tam na to dohlíží policisté. Ze 30 aut kontrolovaných na stanovišti museli policisté otočit dvě.


Přesné výsledky kontrol budou známé nejdřív v úterý, ale policisté se shodli na tom, že letošní Velikonoce byly na silnicích výrazně klidnější než v době před pandemií.

 

Související témata:
mb TN.cz