Dopravně-bezpečnostní akce

Řidiči se s předpisy netrápí. Z 66 jich 50 spáchalo přestupek

Z 66 řidičů se 50 dopustilo přestupku - takový je výsledek úterní dopravní akce v Hradci Králové. Nejčastějším prohřeškem bylo nepřipoutání řidičů za volantem. Policie udělila pokuty za téměř padesát tisíc korun.

Co hodina, to jeden hříšník, který buď nezná barvy, anebo si myslí, že to ještě stihne. Za jízdu na červenou je pět trestných bodů a taky pokuta dva a půl tisíce korun.

 

Pokud řidič udělá do roka stejný přestupek, může přijít na půl roku o řidičák a navíc i o sedm tisíc korun.

 

Muže za volantem vozu, který policisté zastavili přímo před kamerami TV Nova, budou ve správním řízení řešit úředníci magistrátu. S přestupkem podle policie nesouhlasil. Přitom policejní video ukazuje, že červenou měl už patnáct metrů před semaforem.

 

Policie zkontrolovala za devět hodin celkem 66 aut. "Padesát řidičů se dopustilo nějakého přestupku," prozradila policejní mluvčí Iva Kormošová.

 

 

Deset řidičů vjelo do křižovatky na červenou. "Šestnáct jich nebylo připoutáno a čtyři řídili s telefonem v ruce," vyjmenovala přestupky Kormošová.

 

Pak hlídky zastavily i muže, který měl v dechu skoro jedno promile. Čtyři auta byla ve špatném technickém stavu.

 

Královéhradečtí policisté se chystají podobnou akci ještě několikrát letos opakovat. Na pokutách během dopravně-bezpečnostní akce vybrali policisté zhruba 45 tisíc korun.

vbo, Petr Brzek TN.cz