Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.12. 2018 21:54
riskantní jízda

Zbytečný hazard! Řidiči v tunelu smykovali z pruhu do pruhu

Zdroj: TV Nova

Hazardní jízdou v tunelu se v sobotu večer v Liberci bavili dva řidiči. Auty přejížděli z pruhu do pruhu a jeli smykem. Člověk jedoucí za nimi jízdu natáčel a video sdílel na sociálních sítích. Podle expertů hrozila nehoda, navíc v tunelu, kde bývají zásahy záchranářů velmi komplikované.

Řidiči se zřejmě zhlédli v nelegálních závodech. Jeli totiž specifickým přetáčivým smykem - takzvaným driftem. Kdy jde řidiči o to, projet zatáčkou bez zbytečné ztráty. Tyto záběry jsou ale z běžného provozu v tunelu. Řidiči jedou určitě nepovolenou rychlostí.

 

"To, co jsem viděl, je jednoznačně hazard. Auta můžou dostat snadno smyk, hodiny. Může dojít při nehodě i k požáru, který může mít fatální následky v tunelu," popsal Lukáš Hutta z oddělení Besip.

 

Riskantní jízdu řidičů natáčel člověk jedoucí za nimi. Videem se chlubili na sociálních sítích. "Pokud hazardují se svým životem, je to jejich věc. Jenomže oni ohrožují ty ostatní," popsal jeden z dotázaných řidičů.

 

Podle odborníků je to o to horší, protože podle průzkumu celá pětina řidičů má před jízdou v tunelech respekt. Padá na ně úzkost a hůře pak řeší vzniklé nebezpečné situace.

 

 

Zviditelnit se chtěly v červenci loňského roku i dvě dívky z Mostecka. Vydaly se na výlet autem a cestu sdíleli živě na Facebooku. Auto v živém přenosu sjelo ze silnice a narazilo do protihlukové stěny. Řidička zemřela, spolujezdkyně se vážně zranila. Dalším videem, tentokrát hazardního přelézání oken v jedoucím vlaku, se v létě chlubili mladíci z jihu Moravy.
 

František Nyklas/klma tn.cz / TV Nova