Vyostřený spor

Řidiči z Lounska ruply nervy. Sokovi, který chtěl odjet, rozstřílel zadní okno

Ivan Berka
Ivan Berka
4.6. 2020 18:12
Téma:

Střelbou skončila hádka dvou řidičů na parkovišti na Lounsku. Jeden z nich neudržel nervy a na druhého, který ujížděl, měl vypálit několik ran z pistole. Střely zasáhly zadní okno auta. Řidič ale vyvázl bez zranění. Střelce policie dopadla a obvinila z vydírání se střelnou zbraní.

Stalo se to ve středu po 15. hodině na parkovišti v Postoloprtech. Muži se dostali do konfliktu, který probíhal nejprve jen slovními útoky. Když pak začal řidič z místa odjíždět, druhý z mužů vytáhl pistoli a na auto vypálil několik střel. Ty zasáhly zadní sklo auta, které se roztříštilo.

 

"Policisté ustanovili osobu podezřelého a začali po něm cíleně pátrat. Když zjistil, že ho policisté hledají, dostavil se na policejní služebnu v Lounech. Tam byl zadržen a umístěn do cely. U podezřelého byla zajištěna plynový zbraň na ocelové broky. Vyšetřovatel již 29letému muži z Lounska sdělil obvinění z trestných činů vydírání a výtržnictví," řekla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

 

 

Podle informací TV Nova mělo jít o airsoftovou repliku pistole CZ, upravené ke střelbě ocelovými broky. "Tato zbraň pořád patří mezi zbraně kategorie D, tzn. jsou volně prodejné. Tato zbraň může za určitých podmínek ublížit jako kterákoliv jiná," tvrdí expert na zbraně Richard Janko.

 

Teď 29letému muži z Lounska hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

TN.cz