hrdinský čin

Řidička bourala na přejezdu, před smrtí ji zachránil manželský pár

Manželský pár zachránil život řidičce na přejezdu
Zdroj: Policie ČR
Díky pohotové reakce manželů řidička přežila
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 1. 2. 2020
Téma:

Nebýt pohotové reakce manželů Bisových, řidička na Mladoboleslavsku by zřejmě přišla o život. V obci Všejany havarovala přímo na železničním přejezdu. Paní Bisová, která v tu chvíli jela kolem, řidičce okamžitě běžela na pomoc a dostala ji z auta ven, zatímco přivolaný manžel se snažil zbrzdit vlak.

Nehoda se stala 22. ledna ve Všejanech na Mladoboleslavsku. Řidička nabourala na železničním přejezdu do signalizačního zařízení a zraněná zůstala sedět v autě. V té době zrovna kolem projížděla paní Bisová, která okamžitě vyběhla z auta zraněné ženě pomoci. 

 

Nejprve se ji snažila přimět k tomu, aby z kolejí odjela, to se však nepovedlo vzhledem k rozsahu poškození auta a zdravotního stavu řidičky. Mezitím zavolala svému manželovi, se kterým bydlí nedaleko místa nehody.

 

Situace se zdramatizovala tím, že se spustilo signalizační zařízení ohlašující blížící se vlak. V tu chvíli už nebylo času nazbyt. Paní Bisové se naštěstí podařilo dostat zraněnou ženu včas z auta, zatímco pan Bis, který už byl v té době na místě, běžel po železničním náspu v reflexní vestě se svítilnou v ruce, aby upozornil strojvedoucího na nebezpečí.

 

 

Ten okamžitě zareagoval a začal brzdit. Kvůli krátké vzdálenosti se nepodařilo zabránit srážce s autem, nicméně se alespoň snížila nárazová rychlost. Manželé tak nejen zachránili život řidičce, ale také zabránili následkům možného vykolejení vlaku v případě prudkého nárazu. Za svůj život a zdraví jim tak vděčí nejspíš i cestující z vlaku.

 

Za pohotovou reakci a záchranu lidského života jim ve středu na všejanském úřadě osobně poděkovali starosta Karel Nejedlo a ředitel mladoboleslavské policie Marek Jiroušek.

TN.cz