bizarní nehoda

Řidička fabie nezvládla zatáčku, spolujezdkyně za jízdy vypadla z okna

Dopravní nehoda na Náchodsku - 1
Zdroj: Policie ČR
Řidička fabie zřejmě nezvládla rychlost v zatáčce
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 24. 4. 2020
Téma:

V brzkých ranních hodinách se na Náchodsku stala poměrně neobvyklá nehoda. Řidička fabie zřejmě nezvládla rychlost v zatáčce a sjela ze silnice, přičemž z okna auta jí vyletěla spolujezdkyně. Poté přejela do protisměru, kde se srazila s protijedoucím autem. Nakonec skončila ve svodidlech.

Nehoda se stala těsně před půl druhou hodinou ráno za obcí Nové Město nad Metují. Podle policistů 34letá řidička fabie zřejmě jela nepřiměřeně rychle a nezvládla levotočivou zatáčku. Při jejím průjezdu vyletěla mimo silnici, kde jí z auta vypadla 21letá spolujezdkyně. "Dívka se podle prvotního zjištění měla vyklánět z okna," uvedla mluvčí policie Eliška Majerová.

 

Řidička poté vjela zpátky na silnici, skončila ale v protisměru, kde zrovna projíždělo auto značky Audi. Řidič strhl řízení vpravo, srážce ale nezabránil. Řidička ve fabii posléze narazila do svoditel, kde zůstala stát.

 

Dívka, která vypadla z okna, utrpěla zranění a skončila v péči lékařů. "Přítomnost alkoholu u obou řidičů jsme vyloučili provedenou dechovou zkouškou," vysvětluje Majerová. Příčinu a veškeré okolnosti nehody nadále vyšetřují dopravní policisté.

 

 

K nehodě s podivuhodnými okolnostmi došlo ve čtvrtek večer i na Prostějovsku v obci Želeč, kde řidič v dodávce při couvání narazil do zaparkovaného auta. Od nehody ihned ujel, posléze se tam ale vrátil. Zastavili ho svědci nehody, aby se s ním dohodli na sepsání protokolu a přivolání policie, s čímž řidič souhlasil. Posléze však opět ujel.

 

Daleko se však nedostal, mezi Želčí a Prostějovem už na něj čekali policisté. Všechno se pokusil popřít i navzdory očitému svědectví nehody. A přestože byl v dodáce sám, tvrdil policistům, že je jen stopař. Při dechové zkoušce nadýchal přes 1,7 promile a navíc se ukázalo, že má zákaz řízení. Hrozí mu pokuta a trest ve vězení v délce šesti měsíců až tří let.

 

GALERIE: Dopravní nehoda na Náchodsku

1
/
3
Zdroj: Policie ČR
Dopravní nehoda na Náchodsku - 1
 

TN.cz