dramatické záběry

Řidička nebezpečně předjížděla! Muže to mohlo stát život. VIDEO!

Petr Zapletal
Petr Zapletal
Aktualizováno 11.9. 2019 20:27
Téma:

Jen o vlásek unikl neštěstí za volantem jeden z diváků TV Nova. Na cestě do Olomouce stačil na poslední chvíli zabrzdit před rozjetým vozem, který jel v protisměru. Kdyby zareagoval o vteřinu později, jízda by nejspíš skončila velmi vážnou nehodou.

K tragické nehodně nechybělo mnoho. Sotva řidič projel vesnicí Charváty, už musel naplno sešlápnout brzdový pedál. "Jednoznačně ten řidič Fabie předjíždět neměl, protože neměl jistotu, aby se před ten kamion bezpečně zařadil" řekl krajský koordinátor BESIP Zdeněk Patík.

 

Řidička začala předjíždět, výhled v protisměru jí ale ztěžovaly asi 200 metrů vzdálené keře. Přesto se pro nebezpečný manévr rozhodla. Z tohoto záběru to dokonce vypadá, že na rozdíl od protijedoucího řidiče ani moc nebrzdila.

 

"Moderní kamiony jezdí rychlostí srovnatelnou s těmi moderními auty a já potřebuji skutečně velmi dlouhý úsek, abych tenhle ten náklaďák předjel," dodal Patlík. Přitom na stejné silnici jen nedaleko odtud se v minulosti stalo už několik tragických dopravních nehod.

 

 

Ta nejvážnější letos v červenci - hned tři lidé při srážce čtyř aut zemřeli. Možná i proto, že na první pohled má silnice jen mírné zatáčky a zdá se, že je přehledná. Řidiči ji proto často podcení.

 

"Já jsem to nestačil, uhýbal jsem mu co nejvíc doprava, pak se pode mnou utrhla krajnice," popsal únorovou nehodu, kdy po srážce s nákladním autem zemřel řidič dacie, jeden z účastníků.

Související témata:
mik TN.cz