nehoda na jičínsku

Řidička se při předjíždění lekla kamionu, srazila se s náklaďákem!

Nehoda na Jičínsku - 4
Zdroj: Policie ČR
Řidička nezvládla jízdu a přejela do protisměru, kde se srazila s náklaďákem.
Téma:

Vážnou nehodu u Sobotky na Jičínsku řeší dopravní policisté. Pětašedesátiletá řidička osobního auta předjížděla kolonu kamionů, když se před ní objevil jeden, který se chtěl zařadit zpět do pruhu, z něhož vyjížděl. Blikající blinkr ženu vylekal, šlápla na brzdu a skončila v protisměru. Srazila se s náklaďákem.

Nehoda se stala v pondělí krátce po poledni na tříproudé silnici první třídy v úseku Sobotka - Šalanda, fotografie z místa ale zveřejnili policisté až o den později.

 

Pětašedesátiletá žena řídila ve směru od Jičína osobní auto, v levém jízdním pruhu přitom měla předjíždět kolonu nákladních automobilů. Pravděpodobně ale jela příliš rychle a nezvládla dobře zaregovat na jednání řidiče jedoucího před ní.

 

GALERIE: Srážka kamionu s autem

1
/
4
Zdroj: Policie ČR
Nehoda na Jičínsku - 1

 

"Po předjetí třetího nákladního vozidla se měla zaleknout zapnutého levého ukazatele směru jízdy na zařazujícím se kamionu jedoucím před ní. V tu chvíli měla začít prudce brzdit. Vlivem toho dostala smyk a s vozidlem se měla otočit kolem své osy," vysvětlil mluvčí policie Aleš Brendl.

 

 

Žena přejela do protisměru, kde se přední částí svého vozidla srazila s levou přední části protijedoucího nákladního auta, které v tu dobu řídil pětačtyřicetiletý muž. "Dopravní nehoda si vyžádala zranění řidičky. Alkohol u řidičů policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Celková škoda je předběžně stanovena na částku 160 tisíc korun," vysvětlil mluvčí.

lud TN.cz