vážná nehoda na R7

Řidička smetla auto policistů, kteří odkláněli provoz

Téma:

Řidička osobního auta narazila v neděli večer na rychlostní silnici R7 u Buštěhradu na Kladensku do výstražně blikající octavie policistů odklánějících provoz. Jednoho ze strážců zákona velmi vážně zranila, sama utrpěla těžké poranění.

Nehoda se stala po půl deváté na 9. kilometru silnice R7 ve směru jízdy z Prahy na Chomutov.

 

Policejní hlídka zde odkláněla dopravu kvůli hromadnému karambolu šesti aut se třemi lehkými zraněními o několik kilometrů dále.

 

Služební vůz stál s blikajícími majáky napříč vozovky, když se k němu přiřítila žena za volantem vozu Hyundai.

 

Jeden z policistů stál před autem a stačil na poslední chvíli uskočit. Druhý seděl uvnitř na místě spolujezdce. Právě tak směřovat náraz, který policejní vůz odhodil desítky metrů.

 

 

Přivolaní hasiči vyprostili muže v uniformě dveřmi z opačné strany a poskytli mu první pomoc. Záchranáři dorazili vzápětí a převezli ho s vážným zraněním hlavy do nemocnice, kde ho lékaři uvedli do umělého spánku a napojili na umělé dýchání.

 

 

Poranění řidičky vypadalo nejprve jako lehké, v nemocnici však odhalili vážné vnitřní zranění a putovala rovnou na operační sál.

 

Okolnosti nehody prověřuje kromě dopravních policistů i inspekce. Provoz na rychlostní silnici se vrátil k normálu v půl jedenácté.
 

Související témata:
TN.cz