otřesné podmínky

Řidičům vzali z odpočívárny postel, musejí spát na židlích!

Téma:

Na židlích a téměř jako bezdomovci spí řidiči autobusů v odpočívárně ve Vysokém Mýtě na Orlickoústecku. Stará postel dosloužila a vedení jim podle odborů už několik týdnů odmítá pořídit novou. Řidiči si tak neodpočinou. Kvůli obavě o bezpečnost cestujících si proto krajští úředníci sjednají s dopravcem schůzku.

Řidič, který má během jízdy v rukou životy desítek cestujících, si dal čtyři židle pod sebe, otočil se na bok a na chvíli zavřel oči. Fotka brzy začala žít svým životem. Když se údajně dostala až k řediteli, tak se podle zaměstnanců daly věci do pohybu. Bohužel ale špatným směrem.

 

"Zjistili to, tak dali ještě schválně židle prohnuté, aby na tom nemohli ani ležet," popsal jeden z řidičů. Postel stará dvacet let, kterou měli řidiči k dispozici v odpočívárně, prý byla podle odborů nevyhovující a tak musela pryč. Nová ale jen tak nebude.

 

"Když si k sobě srazíte židle, tak ten odpočinek nemůže být tak kvalitní, jako když spíte na nějaké matraci," má jasno odborář Karel Picek.

 

 

Konkurenční společnost řidičům postel nabízí, takhle popisuje odpočinek jeden z nich: "Je to dobré, člověk si může natáhnout záda, pro bezpečnost provozu to je dobré, když si odpočinete."

 

Ve Vysokém Mýtě je přepravce v nájmu, tak je prý omezený prostorem. Do sporu se okamžitě vložil krajský úřad. Úředníci se chtějí s dopravcem v nejbližších dnech sejít.


"Z našeho pohledu jako objednavatele je evidentní, že řidiči v čekací době nemohou spát jako bezdomovci, ale potřebují určité zázemí a komfort, aby nastoupili svěží na jednotlivé spoje," sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD). Odpočívárnu na autobusovém nádraží prý využívá dvacet řidičů.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Petr Brzek/klma tn.cz / TV Nova