Harry a Meghan

Už žádný princ nebo Excelence. Harry oznámil, jak mu mají všichni říkat

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 27. 2. 2020
Téma:

Princ Harry se rozhodl přistoupit k finálnímu kroku a namísto "jeho královské výsosti" se nechává nazývat pouze a jenom Harry. Na jeho žádost ho jako obyčejného Harryho představila hostům i hostitelka konference v Edinburgu Ayesha Hazariková.

Harry vyrazil do Edinburgu, aby zahájil summit v mezinárodním konferenčním centru, zaměřený na jeho novou ekoturistickou společnost Travalyst. Jde o Harryho první veřejné vystoupení od dočasného návratu do Velké Británie.

 

Edinburská konference je první ze sedmi posledních královských zakázek, které na Harryho a Meghan během následujících týdnů čekají. Závěrečné sbohem dají povinnostem vůči královské rodině 31. března.

 

 

"Vysvětlil, že my všichni, jak tu jsme, mu máme říkat jen Harry. Takže, dámy a pánové, prosím, dopřejte Harrymu velké, vřelé skotské přivítání," pronesla hostitelka edinburského setkání Ayesha Hazarikaová poté, co přiznala, že Harryho na pódiu chtěla přivítat jako jeho královskou výsost, vévodu ze Sussexu.

 

Harry k účastníkům konference promluvil v souvislosti s ničením nejkrásnějších turistických destinací ve světě. Naléhal na šéfy cestovních kanceláří, aby společně zabránili uzavření nebo zničení takových míst a bojovali proti vyhánění volně žijících zvířat z jejich přirozeného prostředí.

 

 

"Skotsko je jednou z nejrychleji rostoucích turistických destinací na světě a je v popředí udržitelnějšího přístupu, proto je váš pohled na tyto otázky tak neuvěřitelně cenný," promlouval k posluchačům. Harry i Meghan se svým ekologickým a humanitárním projektům plánují věnovat i poté, co dají britské koruně vale.

 

Při svém proslovu se Harry přiznal i k tomu, že není příliš spokojený s nařízením královny ohledně slova "královský". "Monarchie ani kabinetní úřad nemají žádnou jurisdikci ohledně použití slova "královský" v zámoří," prohlásili svorně Sussexové. O svou značku "Sussex Royal" tedy zřejmě ještě hodlají bojovat.

TN.cz