Skokani

Riskantní zábava dětí z Pardubic. Skáčou z mostu do rozvodněné řeky

Petr Brzek
Petr Brzek
Publikováno 5. 8. 2020
Téma:

V centru Pardubic si místní našli zábavu v tom, že skáčou z lávky ve výšce dvanácti metrů do řeky Chrudimky. Je to ale nebezpečné. Po nedávných povodních se totiž do vody mohly dostat větve i další nebezpečný materiál.

Hazard přímo před městskou kamerou. Skokani vylezou na zábradlí a pak jeden po druhém mizí. Jen za poslední týden skočilo z lávky osm lidí. Nejmladšímu bylo 12 let.

 

Přitom jde o nemalé nebezpečí. Velká voda mohla naplavit do koryta kusy stromů. Chrudimka v těchto místech rozhodně není průhledná a lidé nevědí, co se nachází pod hladinou. Skáčou přitom z dvanáctimetrové výšky.

 

 

"Obecně jsou skoky do neznámé vody velmi nebezpečné," řekla Lucie Klementová, mluvčí Městské policie Pardubice.

 

Řeka teče vedle parku Na Špici, kde je velké množství rekreantů. Skokané nemohou vidět, co se pod dřevěnou lávkou děje. Na řece je běžný provoz lodiček a paddleboardů.

 

 

Sedět na zábradlí, nebo dokonce skákat z mostu, je zakázané. Říká to alespoň provozní řád, který je vyvěšen u vstupu na lávku. Zatím Městská policie jen domlouvá. Strážníci vysvětlili všem zúčastněným možná rizika a ti uznali nebezpečnost svého počínání.

 

Jako by pardubické mosty hazardéry přitahovaly. Dva lidé skočili před několika dny z toho největšího – Wonkova.

 

 

Čtrnáctiletá dívka před časem vylezla na oblouk přemostění, které je v dezolátním stavu. Prý nevěděla, co s načatým odpolednem, tak došlo na šílený hec.

 

"My jsme se jakoby vsadili, jestli tam vylezu nebo ne," přiznala TV Nova dívka. Byla 20 metrů vysoko a po celou dobu navíc sledovala mobilní telefon.

kvo TN.cz